Saadettin Saran, Ali Koç’a süre verdi

İş insanı Sadettin Saran, Fenerbahçe başkan adaylığıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

DHA’nın haberine göre, mevcut başkan Ali Koç aday olmaması halinde aday olacağını söylediğini hatırlatan Saran, “Bilindiği üzere, Ekim ayından beri kulübümüze hizmet etmek için yoğun çalışma içinde olduğumuzu, başkanımız Ali Koç’un göreve devam etmemesi halinde bu kutsal göreve talip olduğumuzu bugüne kadar birçok defa farklı vesilelerle ifade etmiştik. Ancak geldiğimiz noktada, seçime çok kısa bir süre kalmış olmasına rağmen, Başkanımız Sayın Ali Koç’un aday olup olmama konusunda ortaya hâlâ bir irade koymaması, hazırlıklarımızı son derece zora sokmuş; bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır” ifadelerini kullandı.

‘AKBABA KÜLTÜRÜ HEVESLENDİ’

Koç’un karar vermesi gerektiğini belirten Saran, “Özellikle futbol takımımızın aldığı kötü sonuçlarla, şampiyonluk şansımızın zora girmesinin kulübümüz içindeki akbaba kültürünü nasıl heveslendirdiği de dikkate alınırsa, Sayın Başkan’ın devam edip etmemesi ile ilgili artık bir karar verme zorunluluğu daha da büyük bir önem kazanmaktadır” dedi.

‘BİZE KORKAK DİYENLERE SESLENİYORUZ’

Ali Koç cuma gününe kadar kararı açıklamazsa, pazartesi gününde itibaren her şartta aday olacağını ve çalışmalarını hızlandıracağını belirten Saran şöyle devam etti:

“Değerli camiamıza, bugüne kadar maddi manevi büyük fedakarlıklar yapan sayın başkanımıza, kamuoyuna, sözümüzün arkasında durma kararlılığımız nedeniyle bizlere korkak diyenlere bu vesileyle sesleniyoruz: Sayın Başkanımız Cuma gününe kadar aday olma yönünde bir irade ortaya koyarsa, sözümüzün gereği, başkanımız lehine seçimlerden çekileceğiz ve başkanımızın önderliğinde kulübümüzü maddi manevi desteklemeyi sürdüreceğiz.

Diğer durumda, Pazartesi gününden itibaren, şartsız olarak kulübümüzü yönetmeye talip olduğumuzu ilan edecek; Türk spor tarihinin en hazır yönetimi olma iddiamız ve süre sabır istemeden derhal başarı hedefimize odaklanarak çalışmalarımızı hızlandıracağız.”

Ne olmuştu?

Sadettin Saran, Ali Koç’un yeniden aday olmaması halinde başkanlığa talip olduğunu duyurmuştu. Saran, 14 Mart’ta adaylığı açıklamış ve İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeliğinden istifa etmişti.

3 Şubat’taki Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında “Başkanlığımın devamına dair teveccühünüze teşekkür ederim. Onur duydum, gururlandım ancak Allah’ın izniyle haziran ayında yeni bir başkanımız ve yeni bir yönetimimiz olacak. Bu kararımın Fenerbahçe’nin hayrına olduğuna inanın” demişti.

21 Nisan günü, Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın şampiyonluğu sonrasında açıklama yapan Ali Koç, yeniden aday olup olmayacağı sorusuna “Ne yapıp yapmayacağımı yakında açıklayacağım” yanıtını vermişti.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x